Menu
Překladač (translate)
Drobečková navigace

Úvod > Výrobní sortiment > Přepravitelné kotelny

Přepravitelné kotelny

Základní technická charakteristika

Přepravitelné kotelny jsou okamžitě použitelné tepelné zdroje v kontejneru. Jsou použitelné jako stálé energetické zdroje a jako skutečná náhrada konvenční kotelny. Přepravitelné kotelny mohou být použity jako dočasné energetické zdroje např. při poruše stabilní kotelny a během plánované údržby většího rozsahu.
Přepravitelné kotelny jsou mobilní jednotky, které jsou kompletně smontovány v našem výrobním závodě a jsou přepraveny do místa instalace. Kotel, elektroinstalace a veškerá technologie jsou namontovány na ocelovém rámu v kontejneru. Kontejnery poskytují svou koncepcí operativní pružnost při instalaci. Tímto jsme schopni reagovat rychle podle okamžitých potřeb našich zákazníků.

Přepravitelné kotelny jsou vyráběny ve všech modifikacích dle potřeb zákazníka a to podle média teplovodní, horkovodní nebo parní - sytá pára, přehřátá pára, podle tlaku nízkotlaké, středotlaké nebo vysokotlaké. S výkonem až do 19 MW.
Kotel je volitelně vybaven plynovými, olejovými nebo kombinovanými hořáky jak monoblokovými tak průmyslovými dle požadavku zákazníka. Kotle jsou zajištěny proti přetopení nebo překročení tlaku díky zabezpečovacímu zařízení. Plně automatické spalování s plynulou regulací výkonu zajišťuje bezpečný a hospodárný  provoz. Všechny části zařízení jsou přehledně uspořádány a snadno přístupny. Automatika kotelny poskytuje rychlý přehled o všech provozních stavech kotelny.

Oběhová čerpadla, tlaková čerpadla, chemické úpravny vod, expanzní doplňovací systémy, napájecí čerpadla, tepelné řízení zdroje,  ventily, napájecí nádrž s odplyněním,  měření tepelného výkonu, řídicí a monitorovací zařízení a další nezbytné vybavení kotelen pro nezbytný a spolehlivý provoz. Kotel i kotelnu je možno na přání zákazníka vybavit zařízením pro bezobslužný provoz 8 nebo 24 hod. Skříně kontejnerů jsou opláštěné stropními a stěnovými sendvičovými panely z pozinkovaného plechu s barevným nástřikem polyesterovým lakem.Všechny dveře a otvory, které jsou nezbytné k snadnému přístupu k zařízení kotelny jsou uzamykatelné.