Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Energetické tlakové produkty > Ohříváky vody a vzduchu

Ohříváky vody a vzduchu

Slouží k využití tepla odcházejících spalin z kotlů, teplovzdušných ohříváků, pecí a pod. Doplňkové ohříváky vody jsou určeny pro zvýšení účinnosti všech typů kotlů, ale je možné je uplatnit i za jiný zdroj horkých spalin.

OHŘÍVÁK SPALINY-VZDUCH

Pracuje na principu odebírání tepla ze spalin a jeho předávání zpět do spalovacího procesu, tedy do spalovacího vzduchu.

Trubkový : 

Trubkový.jpg

Základním prvkem trubkových ohříváků jsou trubky. Rovnoběžné trubky se spojují pomocí tzv. trubkovnic, což jsou ocelové plechy s otvory k protažení trubek. K trubkovnicím jsou trubky přivařeny a dohromady tvoří svazek. Celá tato sestava je opláštěná ocelovým pouzdrem. K čištění je možné použít ofuky.

Deskový:Deskový.jpg

Jako teplosměnnou plochu využívá prolisované desky vyskládané do svazků. Desky mají mezi sebou mezery, které tvoří prostor pro proud vzduchu. Dutinami v deskách proudí spaliny. Celá tato sestava je opláštěná ocelovým pouzdrem.

 OHŘÍVÁK SPALINY-VODA-VZDUCH

Pracuje na principu odebírání tepla spalin do vody a z vody jeho předávání zpět do spalovacího procesu, tedy do spalovacího vzduchu.

 VOV 3.jpgOhřívák vzduchu jsou dva bloky . Jeden odebírá teplo ze spalin a druhý předává teplo do vzduchu potřebného pro spalování  Tlakový celek ohříváku vzduchu je z žebrovaných trubek se vstupní a výstupní komorou u každého bloku. Celá tato sestava je opláštěná ocelovým pouzdrem.

 

 

 

Ke stažení:   Ohříváky vzduchu.pdf