Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Ostatní kotle a vyvíječe > Roštový horkovodní VKH-E

Roštový horkovodní KOTEL

Typ VKH-E

Použití:

Horkovodní kotel VKH-E je určen pro výrobu teplé či horké vody o jmenovitém pracovním přetlaku až 2 MPa a do teploty výstupní vody až do 190°C. Robustní konstrukce, vysoká účinnost, jednoduchá instalace a dlouhá životnost řadí kotle VKH-E ke špičkovým výrobkům.

Kotel 1.jpg 

Technický popis:

Jedná se o novou koncepci uhelných kotlů navazujících na předešlou léty prověřenou řadu VKH. Hlavní rozdíly jsou, že kotel je plně membránový, s jednoduše dostupnými tlakovými částmi kotle v případě opravy a zohledněné jsou taktéž úpravy kotle z důvodu ekologických předpisů. 

Kotel je řešen jako membránový, vodotrubný, bez bubnu, s nuceným oběhem vody. Tlakový systém je samonosný, ve tvaru kvádru. Spodní rám tlakového systému je sestaven ze dvou bočních komor navzájem propojených příčnými komorami, z nichž jsou vyvedeny všechny trubky ohraničující spalovací komoru a druhý tah. Spalovací komoru tvoří membránové stěny. V horní části spalovací komory je trubková mříž. V druhém tahu je hlavní výhřevná plocha kotle tvořená trubkovými svazky.

Jako samostatně stojící blok je ohřívák vzduchu. Na membránových stěnách spalovací komory je zavěšena izolace provedená z minerální vaty. Celý kotel je oplechován pozinkovaným plechem. 

Spalovací zařízení tvoří řetězový protiběžný rošt a podávání paliva s pohazovači. Kotel se dodává v samostatných dopravních blocích zahrnujících podstatnou část dodávky.

Kotle spalují hnědé a černé uhlí včetně biomasy.

  

 Typ kotle - velikost

VKH-E

3,5

5,5

8

11,5

17

22

Jmenovitý tepelný výkon

MW

3,5

5,5

8

11,5

17

22

Jmenovitý tlak vody Max

MPa

2

 Teplota výstupní vody Max

°C

190

Teplota vstupní vody Min

°C

70

Informativní účinnost

%

≥ 87

Ke stažení: Roštový horkovodní kotel VKH-E.pdf