Menu
Překladač (translate)
Drobečková navigace

Úvod > Výroba > Výrobní sortiment kotlů > Roštový parní kotel VKP-E

ROŠTOVÝ PARNÍ KOTEL TYP – VKP-E

Sestava zařízení - 4.JPG

Základní technická charakteristika

Jedná se o novou koncepci uhelných kotlů navazujících na předešlou řadu VK léty prověřenou. Hlavní rozdíly jsou, že kotel je plně membránový, s jednoduše dostupnými tlakovými částmi kotle v případě opravy a zohledněné jsou taktéž úpravy kotle z důvodu ekologických předpisů platných od roku 2018.

Kotel je řešen jako membránový vodotrubný, jednobubnový, s přirozeným oběhem vody. Tlakový systém je samonosný s příčně umístěným bubnem. Spodní rám tlakového systému je sestaven ze dvou bočních komor navzájem propojených příčnými komorami, z nichž jsou vyvedeny všechny trubky ohraničující spalovací komoru a druhý tah. Spalovací komoru tvoří trubkové stěny, sestávající z varných a zavodňovacích trubek. V horní části spalovací komory je umístěn 2stupňový přehřívák. Přehřívák je vodorovné konstrukce, který je plně vypustitelný. V druhém tahu je kotlový výparník.

Jako samostatně stojící blok je ekonomizér a vodní ohřívák vzduchu.

Na membránových stěnách spalovací komory je zavěšena izolace provedená z minerální plsti. Celý kotel je oplechován PZ plechem.

Spalovací zařízení tvoří řetězový protiběžný rošt a podávání paliva s pohazovači. Kotel se dodává v samostatných dopravních blocích, zahrnující podstatnou část dodávky.

Kotle spalují hnědé a černé uhlí včetně biomasy.

Technické parametry

 

Typ kotle - velikost

VKP-E

8

12

16

25

30

40

Jmenovitý tepelný výkon  t/hod  8 12 16 25 30 40
Jmenovitý tlak syté páry  MPa 1,2-6,5
Jmenovitá teplota páry  °C  190-510
Teplota napájecí vody °C  105-145
Informativní účinnost  % 92
Teplota spalin °C  max.160
Tlaková ztráta kotle Pa max.1000


Ke stažení  Roštový parní kotel VKP-E.pdf