Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Plynové kotle > Horkovodní vodotrubný VHK

horkovodní vODOTRUBNÝ kotel

TYP – vhk

 

Použití:

Horkovodní kotel VHK je určen pro výrobu teplé či horké vody o jmenovitém pracovním přetlaku až 2 MPa a do teploty výstupní vody až do 190°C. Robustní konstrukce, vysoká účinnost, jednoduchá instalace a dlouhá životnost řadí kotle VHK ke špičkovým výrobkům. Kotel VHK lze také dodat i pro petrochemický průmysl v provedení do venkovního prostředí.

Kotel 2.jpg

Technický popis:

Jedná se o koncepci horkovodních stacionárních vodotrubných kotlů s přetlakovými hořáky. Kotel je plně membránový s jednoduše dostupnými tlakovými částmi kotle v případě opravy.

Kotel je řešen jako membránový, vodotrubný, s nuceným oběhem vody. Tlakový systém je samonosný v členění spalovací komora a druhý tah, ve kterém je umístěn konvekční svazek. Spodní rám tlakového systému je sestaven ze dvou bočních komor navzájem propojených příčnými komorami, z nichž jsou vyvedeny všechny trubky ohraničující spalovací komoru a druhý tah.

Jako samostatně stojící blok je ekonomizér a vodní ohřívák vzduchu.

Na membránových stěnách spalovací komory je zavěšena izolace provedená z minerální plsti. Celý kotel je oplechován PZ plechem. Kotel se dodává v 3 samostatných blocích umožňující přepravu
po silnici.

Kotel umožňuje spalovat plynné a kapalné palivo.

 

Typ kotle - velikost

VHK

16

25

30

40

50

60

Jmenovitý tepelný výkon

MW

16

25

30

40

50

60

Jmenovitý tlak MAX

MPa

2

Teplota výstupní vody Max

°C

190

Teplota vstupní vody Min

°C

70

Účinnost s EKO

%

až 97

 

Ke stažení: Horkovodní vodotrubný kotel VHK.pdf