Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Energetické tlakové produkty > Výroba ekonomizérů

Výroba Ekonomizérů

Použití:

Ekonomizéry jsou energetická zařízení, která se používají zejména pro předehřev napájecí vody pro parní kotle, předehřev vstupní vody pro horkovodní kotle nebo pro ohřev technologické či jiné vody. Ekonomizér se připojuje na výstup spalin z kotle do svislého nebo vodorovného proudu spalin obvykle před ohřívák vzduchu. Při spalování plynu mohou dle požadavku být i kondenzační.

                                    Eko 2.jpgEko kondenzační 1.jpg

                                    Eko 1.jpgEko 3.jpg

 

Technický popis:

Ekonomizér je výměník využívající odpadní teplo spalin o nízké teplotě k předehřátí napájecí vody pro různé kotle. Tento ohřívák vody je složen z trubkových hadů zaústěných do komor, jimiž protéká ohřívaná voda. Kolem těchto hadů proudí spaliny, ze kterých se odebírá teplo a je využito k ohřevu vody proudící uvnitř hadů. Tímto se zvyšuje účinnost všech typů kotlů o několik %.

Ekonomizér je buď zavěšen v tahu kotle obvykle před ohřívákem vzduchu, nebo je jako samostatný izolovaný a oplechovaný blok na výstupu spalin za kotlem.

Ekonomizéry je ale možno uplatnit i za jiný zdroj horkých spalin, např. v technologických pecích.

Přiřazení vhodného ekonomizéru k jednotlivým typům kotlů, provádíme podle konkrétních požadavků na použití .

Rozměry a výhřevné plochy ekonomizérů mohou být určovány podle konkrétních požadavků na ohřev vody nebo dochlazení spalin.

Ekonomizéry jsou konstruovány jako jedno nebo dvoustupňové pro výpočtový přetlak až do 6,5 MPa. 

 

Ke stažení: Ekonomizéry.pdf