Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Plynové kotle > Horkovodní vodotrubný VOKH

 HORKOVODNÍ vodotrubný kotel

typ – VoKH

Technický popis:

Horkovodní kotel VOKH je určen pro výrobu teplé či horké vody o jmenovitém pracovním přetlaku až 2 MPa a do teploty výstupní vody až do 190°C. Robustní konstrukce, vysoká účinnost, jednoduchá instalace a dlouhá životnost řadí kotle VOKH ke špičkovým výrobkům. Kotel VOKH lze do velikosti 25 také dodat v přepravitelném provedení. Kotle lze vybavit zařízením pro provoz bez trvalé obsluhy.

 

 

   

Foto 4.png 

 

Technický popis:

Kotel je řešen jako vodotrubný, dvoububnový, s nuceným oběhem vody. Bubny jsou uloženy podélně, propojené membránovými stěnami a výhřevnými plochami. Trubkový systém kotle je samonosný. Kotel je uložen na tuhém ocelovém rámu, na kterém je také dopravován. Kotel se běžně dodává jako jeden blok kompletně smontovaný ve výrobním závodě. Kotel VOKH 30 se kvůli přepravě dodává bez spalovací komory, která se montuje samostatně u zákazníka.

Součástí kotle je samostatný ekonomizér v provedení z žebrovaných nebo hladkých trubek v závislosti na palivu. Spalovací komora je řešena s ohledem
na nízké emise NOx a CO. 

Na membránových stěnách spalovací komory je zavěšena izolace provedená z minerální plsti. Celý kotel je oplechován PZ plechem.   

Kotel je určen pro přetlakové spalování plynného nebo kapalného paliva.

 

Typ kotle - velikost

VOKH

8

12

16

25

30

Jmenovitý tepelný výkon

MW

8

12

16

25

30

Jmenovitý tlak MAX

MPa

2

Teplota výstupní vody Max

°C

190

Teplota vstupní vody Min

°C

70

Účinnost s EKO

%

až 97

 

Ke stažení: Horkovodní vodotrubný kotel VOKH.pdf