Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Ostatní kotle a vyvíječe > Spalinové výměníky

Spalinové výměníky

 Ohřívák vzduchu se spalovací komorou VPOV

 

Použití:

Ohřívák vzduchu je určen pro nepřímý ohřev technologického vzduchu na požadovanou teplotu. Skládá se z dvouplášťové spalovací komory s recirkulací spalin osazené plynovým hořákem, z trubkového spalinového výměníku s integrovaným bypassem ohřívaného vzduchu, z recirkulace spalin zpět do spalovací komory a ze spalinového ventilátoru.

  

Sestava SK a výměník 3.jpg

  

Charakteristika:

Dvouplášťová spalovací komora je vyrobena ze žáruvzdorné nerezové oceli a je osazena moderním nízkoemisním plynovým hořákem, který je konstruován pro spalování zemního plynu, propanu, propan-butanu, bioplynu.

K vlastnímu ohřátí technologického (sušícího) vzduchu dochází v trubkovém výměníku, a to díky spalinám z plynového hořáku. Spaliny proudí přes nerezové trubky výměníku a předávají teplo technologickému vzduchu. Součástí výměníku je bypass studeného vzduchu, který je tvořen postranní klapkou. Výměník je navržen v kondenzačním provedení pro dosažení maximální účinnosti.

Zařízení do velikosti 1,6 MW tepelného výkonu jsou kompletována ve výrobním závodě. Zařízení nad 1,6 MW tepelného výkonu jsou z důvodu dopravních omezení kompletována z jednotlivých bloků u zákazníka. Pro účely sledování provozu je součástí dodávky i soubor čidel potřebných pro hlídání provozních stavů, které jsou zapojeny do nadřazeného systému.

Technické parametry: 

Typ

VPOV

8

16

37

45

Jmenovitý tepelný výkon

MW

0,8

1,6

3,7

4,5

Palivo

 

zemní plyn, propan-butan, bioplyn

Vstupní teplota vzduchu

°C

20

Výstupní teplota vzduchu

°C

až 100

Maximální teplota spalin

°C

800

Ke staženíSpalinové výměníky.pdf