Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Plynové kotle > Parní vodotrubný VOKP

 


parní vODOTRUBNÝ kotel 

typ – VoKP

 

Použití:

Parní kotel VOKP je určen pro výrobu páry o jmenovitém pracovním přetlaku páry až 3,8 MPa s teplotou přehřátí páry až do 445°C. Robustní konstrukce, vysoká účinnost, jednoduchá instalace a dlouhá životnost řadí kotle VOKP ke špičkovým výrobkům. Kotel VOKP lze do velikosti 25 také dodat v přepravitelném provedení. Kotle lze vybavit zařízením pro provoz bez trvalé obsluhy.

 

 Foto 1.png

 

 

 

Technický popis:

Kotel je řešen jako vodotrubný, dvoububnový s přirozeným oběhem. Bubny jsou uloženy podélně, propojené membránovými stěnami a výparníkovými plochami. Trubkový systém kotle je samonosný. Kotel je uložen na tuhém ocelovém rámu, na kterém je také dopravován. Kotel se běžně dodává jako jeden blok kompletně smontovaný ve výrobním závodě. Kotel VOKP 30 se kvůli přepravě dodává bez spalovací komory, která se montuje samostatně u zákazníka.

Součástí kotle je samostatný ohřívák vody v provedení z žebrovaných nebo hladkých trubek v závislosti na palivu. Spalovací komora je řešena s ohledem na nízké emise NOx a CO. 

Na membránových stěnách spalovací komory je zavěšena izolace, provedená z minerální plsti. Celý kotel je oplechován PZ plechem.   

Kotel je určen pro přetlakové spalování plynného nebo kapalného paliva.

   

Typ kotle - velikost

VOKP

8

12

16

25

30

Jmenovitý parní výkon

t/hod

8

12

16

25

30

Jmenovitý tlak páry

MPa

1,2 – 3,8

Palivo

 

zemní plyn, topný olej LTO-TTO

Jmenovitá teplota páry

°C

190 - 445

Teplota napájecí vody

°C

105

Informativní účinnost

%

93 – 97

 

Ke stažení : Technický list