Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Ostatní kotle a vyvíječe > Vyvíječ páry

vyvíječ Páry - VVP

Použití:

Průtokový vyvíječ páry typu VVP je určen pro výrobu páry o jmenovitém pracovním přetlaku až 1,2 MPa a teplotě až 192°C. Je výhradně určen pro spalování zemního plynu nízkoemisními hořáky. Jeho použití je hlavně v provozech výroby s přerušovaným odběrem páry nebo v provozech na jednu směnu. Umožňuje pružnou regulaci dodávané páry s požadovanými parametry po najetí a její rychlé odstavení. Vyvíječe VVP se prezentují malou zástavbou, jednoduchou instalací a dlouhou spolehlivostí. To vše podpořeno největším 24 hod servisním zázemím v České republice.

 

                         2.jpg                                      1.jpg

Charakteristika:

Teplosměnná plocha je sestavena ze dvou spirálovitých bezešvých trubek. Vnitřní spirála tvoří spalovací komoru a vnější spirála druhý tah. V horní části je komora s kouřovým nástavcem. Nad ní je odnímatelné víko s izolací a přírubou pro hořák. Teplosměnná plocha je izolována a oplechována.

Vyvíječ je osazen přetlakovým monoblokovým nízkoemisním hořákem Weishaupt s plynulou regulací výkonu. Vyvíječ musí být napájen vodou dle normy ČSN 07 7401.

Součástí napájení je mechanický filtr a napájecí čerpadlo. Na výtlaku čerpadla je uzavírací a zpětný ventil. Výstup páry je opatřen pojistným ventilem a uzavíracím ventilem.

Vyvíječ je dodáván vcelku, namontován na rám. Ovládací automat umožňuje plně automatický provoz od napájení, start hořáku, regulaci výkonu, signalizaci až po odstavení. Ovládací automat s ovládacími prvky zabezpečuje všechny bezpečnostní stavy předepsané pro toto zařízení.  

Technické parametry:

Typ

VVP

250

500

Jmenovitý parní výkon

kg/hod

250

500

Jmenovitý tlak syté páry

MPa

0,3 - 1,2

Jmenovitá teplota páry

°C

142 – 192

Teplota napájecí vody

°C

85 - 105

Informativní účinnost

%

93 

Vstupní tlak zemního plynu

kPa

2 až 20

 

Ke stažení: Vyvíječ páry.pdf