Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Plynové kotle > Parní vodotrubný VKP-S

parní Vodotrubný kotel

typ – VKP-S

Použití:

Parní kotel VKP-S je určen pro výrobu páry o jmenovitém pracovním přetlaku páry až 6,5 MPa s teplotou přehřátí páry až do 510°C. Robustní konstrukce, vysoká účinnost, jednoduchá instalace a dlouhá životnost řadí kotle VKP-S ke špičkovým výrobkům. Kotel VKP-S lze také dodat i pro petrochemický průmysl v provedení do venkovního prostředí.


Kotel 1.jpg

Technický popis:

Kotel je řešen jako vodotrubný, jednobubnový s přirozeným oběhem vody. Jedná se o koncepci parních stacionárních vodotrubných kotlů s přetlakovými hořáky. Tlakový systém je samonosný s příčně umístěným bubnem. Spodní rám tlakového systému je sestaven ze dvou bočních komor navzájem propojených příčnými komorami, z nichž jsou vyvedeny všechny trubky ohraničující spalovací komoru a druhý tah. Spalovací komoru tvoří trubkové stěny sestávající z varných a zavodňovacích trubek. V horní části spalovací komory je umístěn dle požadavku až 2-stupňový přehřívák. Přehřívák je vodorovné konstrukce, plně vypustitelný. V druhém tahu je kotlový výparník.  

Jako samostatně stojící blok je ekonomizér a vodní ohřívák vzduchu. Kotel je plně membránový s jednoduše dostupnými tlakovými částmi pro případ opravy. Spalovací komora je řešena s ohledem na nízké emise NOx a CO. 

Na membránových stěnách spalovací komory je zavěšena izolace provedená z minerální plsti. Celý kotel je oplechován PZ plechem. Kotel se dodává ve 3 samostatných blocích umožňujících přepravu po silnici.

Kotel je určen pro přetlakové spalování plynného nebo kapalného paliva. 

 

Typ kotle - velikost

VKP-S

16

25

30

40

50

60

75

Jmenovitý parní výkon

t/hod

16

25

30

40

50

60

75

Jmenovitý tlak páry

MPa

1,2 - 6,5

Jmenovitá teplota páry

°C

190 - 510

Teplota napájecí vody

°C

105 - 145

Informativní účinnost

%

95

 

Ke stažení: Parní vodotrubný kotel VKP-S.pdf