Menu
Česky English Russian
Drobečková navigace

Úvod > Ostatní kotle a vyvíječe > Roštový parní VKP-E

ROŠTOVÝ PARNÍ KOTEL

TYP – VKP-E

Použití:

Roštový parní kotel VKP-E je určen pro výrobu páry o jmenovitém pracovním přetlaku páry až 6,5 MPa s teplotou přehřátí páry až do 510°C. Robustní konstrukce, vysoká účinnost, jednoduchá instalace a dlouhá životnost řadí kotle VKP-E ke špičkovým výrobkům. 

Kotel 1.jpg

Technický popis:

Jedná se o novou koncepci uhelných kotlů navazujících na léty prověřenou předešlou řadu VKP. Hlavní rozdíly jsou, že kotel je plně membránový, s jednoduše dostupnými tlakovými částmi kotle v případě opravy a zohledněné jsou taktéž úpravy kotle z důvodu ekologických předpisů. 

Kotel je řešen jako membránový, vodotrubný, jednobubnový, s přirozeným oběhem vody. Tlakový systém je samonosný s příčně umístěným bubnem. Spodní rám tlakového systému je sestaven ze dvou bočních komor navzájem propojených příčnými komorami, z nichž jsou vyvedeny všechny trubky ohraničující spalovací komoru a druhý tah. Spalovací komoru tvoří trubkové stěny sestávající z varných a zavodňovacích trubek. V horní části spalovací komory je umístěn dvoustupňový přehřívák. Přehřívák je vodorovné konstrukce, plně vypustitelný. V druhém tahu je kotlový výparník.

Jako samostatně stojící bloky jsou ekonomizér a vodní ohřívák vzduchu.

Na membránových stěnách spalovací komory je zavěšena izolace provedená z minerální vaty. Celý kotel je oplechován pozinkovaným plechem. 

Spalovací zařízení tvoří řetězový protiběžný rošt a podávání paliva s pohazovači. Kotel se dodává v samostatných dopravních blocích zahrnujících podstatnou část dodávky.

Kotle spalují hnědé a černé uhlí včetně biomasy.

  

Typ kotle - velikost

VKP-E

8

12

16

25

30

40

Jmenovitý parní výkon

t/hod

8

12

16

25

30

40

Jmenovitý tlak páry

MPa

1,2 - 6,5

Jmenovitá teplota páry

°C

190 - 510

Teplota napájecí vody

°C

105 - 145

Informativní účinnost

%

≥ 87

Ke stažení: Technický list